To content (skip navigation)

YSM Gliwice

YSM Gliwice

Szkoła Muzyczna YAMAHA jest placówką oświatową. W Gliwicach istnieje od 1997 roku, promując muzyczny styl życia. Szkołę założyli: Lucyna Adamska–Tomala i Andrzej Tomala – absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach.

Autorska koncepcja nauczania opracowana przez koncern YAMAHA Europa GmbH, bogata oferta programowa, wysoki poziom nauczania oraz atmosfera na zajęciach sprawiły, że Szkoła cieszy się dużą popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nauka prowadzona jest w systemie grupowym i indywidualnym. W nauczaniu wykorzystywane są autorskie podręczniki systemu YAMAHA Szkoła Muzyczna, płyty CD, MIDI files.

Szkoła wyposażona jest w instrumenty firmy YAMAHA, dzięki czemu uczniowie nie muszą przynosić własnych instrumentów na lekcje. Uczniowie biorą udział w koncertach, festiwalach, audycjach, warsztatach muzycznych, nagraniach studyjnych.

Zajęcia prowadzą doświadczeni muzycy i pedagodzy, którzy poza studiami posiadają wiedzę zdobytą na licznych seminariach i kursach poświęconych edukacji muzycznej w systemie YAMAHA Europa GmbH oraz YAMAHA Music Foundation z siedzibą w Japonii.

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Gliwicach była współorganizatorem IX Międzynarodowego Festiwalu YAMAHA Music X-Press '2006 , na którym – obok wykonawców z Japonii, Czech, Niemiec, Litwy i Polski - wystąpiła Orkiestra Gitarowa, założona i prowadzona przez Andrzeja Tomalę. Organizacja i atmosfera Festiwalu będąca zasługą całej Społeczności Szkoły Muzycznej YAMAHA w Gliwicach, spotkała się z uznaniem Koordynatorów Systemu YSM – PP. Martyny i Marka Karwańskich.

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Gliwicach czterokrotnie otrzymała tytuł Szkoły Roku, przyznawany przez Centralę Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku: 2005/2006, 2007/2008, 2008/2009, 2011/2012.

W roku 2007 Centrala Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce przyznała gliwickiej Szkole Muzycznej YAMAHA status Placówki Szkoleniowej. Ogólnopolskie szkolenia i seminaria dla nauczycieli prowadzą Lucyna i Andrzej Tomala.