Muzyczna Podroż do Berlina

Majowy weekend 10-11`2014 obfitował wrażeniami i entuzjazmem. Berlin spełnił oczekiwania wszystkich uczestników wycieczki. Imponująca Kopuła Reichstagu, Wieża Telewizyjna ukazały piękno i ogrom stolicy Niemiec, rzec by można, z lotu ptaka.

Spacer przez Plac Poczdamski, Sony Center, Alexanderplatz , Plac Paryski z najbardziej charakterystycznym zabytkiem – Bramą Brandenburską, z uwzględnieniem miejsc Pamięci, pozwolił poczuć klimat i wielkość miasta.

Ucztą dla duszy był koncert na potężnych organach Wultizera z 1929 ( zwanych kinowymi ) w Muzeum Instrumentów Muzycznych, które to Muzeum ukazało nam bogatą kolekcję kilkuset instrumentów, działających i regularnie używanych.

Podziw wzbudzał dorobek azjatycko – islamskiego obszaru kulturowego : Ołtarz Zeusa, Brama Targowa z Miletu, Brama Isztar z Babilonu w Muzeum Pergamońskim.

Miłośnicy zakupów również mieli swój czas, krótki co prawda, lecz wykorzystany maksymalnie.

I Wyspa Tropikalna …. Jeśli nawet kogoś nie zachwyciła jej atmosfera, pawie, ryby, które można było pogłaskać, flamingi, żółwie, roślinność, to świadomość, że przebywa się w największym samonośnym hangarze świata, wybudowanym w latach 30. ubiegłego stulecia , robiła wrażenie.

Podróż, jak zawsze, upłynęła w pogodnej atmosferze.

Pilot- p. Michał dołożył starań, byśmy zapamiętali tę wycieczkę jak bardzo udaną !

Zobacz galerię klikając tutaj

Realizacja