Muzyczna Podróż do Paryża

W pierwszy majowy weekend 2013 nasza szkoła wyruszyła w kolejną muzyczną podróż – do Paryża, miasta romantyków. Luwr, Notre Dame, Sacre-Coeur, Łuk Triumfalny, wieża Eiffel`a zachwycały wszystkich. Niezwykły urok miały spacery po Champss-Elysees, Placu Inwalidów, dzielnicach: Montmartre, Łacińskiej, ogrodach Tuileries, wyspie Cite… Muzycznym celem naszej podróży była wizyta na cmentarzu Pere Lachaise, gdzie na grobie Fryderyka Chopina złożyliśmy wieniec oddając hołd najwybitniejszemu z Polaków…

Wieczorny rejs po Sekwanie pozwolił zobaczyć najpiękniejsze zabytki Paryża umiejscowione na nabrzeżu wpisanym przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości.

W drodze do Fontainebleau towarzyszyła nam historia królowej Marii Leszczyńskiej i piosenka smiley

Eurodisneyland z bogactwem atrakcji zadowolił wszystkich. Śpiewnik, który towarzyszył nam w podróży przywołał dzwonnika z Notre Dame, upiora z opery, piękną i bestię, most z Avignon, Pola Elizejskie. Przy piosenkach Edith Piath doskonaliliśmy swój francuski smiley W trakcie podróży poszerzył się krąg sympatyków kinematografii francuskiej smiley Niepowtarzalna była też atmosfera, jaką stworzyli uczestnicy wycieczki ….

Zobacz galerię klikając tutaj

Realizacja