To content (skip navigation)

Aktualności

Wakacje z Yamahą

2024-02-09

ZAPISY NA NOWY ROK SZKOLNY

2023-09-03

Zapraszamy do Szkoły Muzycznej YAMAHA w Gliwicach.

ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY

2023-09-01

Od poniedziałku 4 września włącznie zaczynamy lekcje według podziału godzin z ubiegłego roku.

WARSZTATY MUZYCZNE 2023 za nami …

2023-07-02

Śpiew, Keyboard, Gitary, Ukulele i aktywności sprzyjające dobrej zabawie wypełniały czas Uczestnikom tegorocznego obozu muzycznego w Marianówce.

 Zespołowe muzykowanie inspirowało i sprawiało wiele satysfakcji. Jednak stworzenie przez Uczestników wyjątkowej, niepowtarzalnej atmosfery to było mistrzostwo świata. 

Spotykamy się w tym gronie w pierwszą sobotę października :)

Galeria zdjęć - Kliknij TU!

KOŃCOWOROCZNY KONCERT ZA NAMI

2023-06-06

Wszystkim wykonawcom gratulujemy udanych prezentacji. Galeria zdjęć - Kliknij tu!

PRZERWA ŚWIĄTECZNA + FERIE ZIMOWE

2020-12-21

Uprzejmie przypominamy, że od 22 grudnia do 15 stycznia 2021 lekcje w naszej Szkole nie odbywają się  w związku z przerwą  świąteczną oraz feriami zimowymi.

NIIBORI GUITAR ORCHESTRA JAPAN – TAIWAN

2019-06-16

1O czerwca 2019 w Filharmonii Szczecińskiej miał miejsce koncert największej Orkiestry Gitarowej świata ( ponad 300 osób ), którą w Szczecinie reprezentowało 40 gitarzystów z Japonii i Taiwanu.

MUZYCZNA PODRÓŻ Z GISELLE

2019-03-28

Obcowanie ze sztuką w dobie filmu, Internetu i komputerów ? TAK :)

Znajomość sztuki i wrażliwość na nią pozwala swobodnie poruszać się w kulturowej przestrzeni. Panorama Racławicka i balet Giselle, które dane było podziwiać uczestnikom Muzycznej Podróży do Wrocławia, pozwoliły doświadczyć wielu wzruszeń , zachwytów, wręcz magicznych chwil. Widowiskowe ewolucje tancerzy na scenie przepięknej Opery Wrocławskiej, omówione i przeanalizowane w drodze powrotnej wzbogaciły wiedzę uczniów o sztuce baletowej.

Muzyczna podróż do P O R T U G A L I I 27.04.- 6.05.2018

2019-02-13

Przy  dźwiękach  gitary  portugalskiej  i  fado  Marizy dotarliśmy do „ miejsca, gdzie kończy się ląd a zaczyna ocean” – Cabo da Roca, najdalej wysuniętego na zachód punktu stałego lądu Europy. Silne wiatry towarzyszyły nam nie tylko na tym zakątku, który do XIV w. uważany był za koniec świata.     Rejs po Duero , i na Wyspy Berlenga dał wyobrażenie podróży wielkich odkrywców świata – portugalskich żeglarzy, na czele  z Henrykiem Żeglarzem.

Nie dane nam było podziwiać gigantyczne fale, z których słynie Nazare, jednak widok z Sitio budził zachwyt nad bezkresem oceanu, tak życzliwego, w tym miejscu, surferom.

Odwiedziliśmy skarby Portugalskiej kultury: klasztor Templariuszy w Tomar, Coimbrę, Obidos, Bragę, Batalhę , Sintrę oraz sanktuarium Fatima i Aljustrel.

Porto, które nadało nazwę całemu krajowi ukazało nam zabytki: katedrę, kościół św. Franciszka ze  snycerką pokrytą 600 kg złota, kaplicę dusz, dworzec Sao Bento zdobiony azulejos. „ Rzuciliśmy okiem” przez otwarte drzwi królestwo książek w XIX wiecznym wnętrzu- najpiękniejszą księgarnię świata: Livararia Lello i mosty, o których mówi się: „ wieże Eiffla w poziomie”.

Zapraszamy do galerii zdjęć - Kliknij TU